Work and Travel: як заробити півмільона за три місяці у США

Коли минулого літа я збиралася до Сполучених Штатів, навіть уявити не могла, що стану рекордсменкою серед українських студентів, які коли-небудь брали участь у Work and Travel USA. За три місяці мені вдалося заробити цілих $16 000, за тодішнім курсом —  майже півмільйона гривень.

І ось як мені це вдалося.

Працювати я почала у ресторані Dave and Busters у Джексонвілі, штат Флорида. Там і поїсти можна, і в розважальні автомати пограти. Українців у нашій команді було десятеро, найбільше. Працювали з нами ще семеро росіян, двоє молдаванок, один румун та ірландка. Ми чудово ладнали з усіма, крім росіян. Вони примудрились поїхати працювати до США з щирою вірою у те, що це саме американці воюють на Донбасі. Спочатку ми намагались їм щось пояснити та довести, але всі вони закінчились невдачею, тож врешті ми лишились з ними виключно на робочій хвилі.

Стажування відбувалося на дві вакансії — мийників столів та швидких фудранерів із тацями (оплата $8 за годину + частина від чайових, що отримують офіціанти). Я вирішила стати “бігунцем” — так ми між собою називали фудранерів. Ми працювали по 12-14 годин на день, ноги боліли весь день, адже сідати було не можна. Зранку я зовсім не відчувала тіла, навіть зубну щітку до рота підносити було боляче. Іноді здавалося, що болять навіть кінчики волосся. Ні-ні, менеджери не були катами, це просто така специфіка роботи в американському ресторані.

Я одразу зрозуміла, що хочу бути офіціантом — приймати замовлення й видавати чеки, а не носити ті важкезні тарілки. Тому попрацювавши “бігунцем” два тижні, пішла стажуватись на таку бажану для мене вакансію. Вже на четвертий день стажування, яке зазвичай триває тиждень, я склала іспит. Майже не знаючи меню, я зав'язала на животі халат, поклала до кишені книжку-блокнот, три ручки та пішла приймати замовлення. Однак вже до вечора усвідомила, що меню вивчити все ж таки доведеться, бо залишуся без чайових. Адже ставка офіціанта складає лише $5 на годину, а я мала на меті заробити $10 000 за три місяці. І досягти цього можна було лише за умови великих чайових.

блог сша_2


Фото: Наталія Слободян

Источник